Požár suché trávy 24.3. 2011

03.04.2011 20:30

Ve čtvrtek ve 20.05 hod. zazněl z reproduktorů obecního rozhlasu signál, který nevěstil nic dobrého – byl vyhlášen požární poplach.

Zásahová vozidla profesionálních i dobrovolných hasičů směřovala nahoru kolem bytovky č. p. 169 až na louku nad č. p. 215, kde se vzňala suchá tráva na ploše cca 30m x 15 m. Ještě do příjezdu hasičů se obyvatelům této místní části podařilo požár lokalizovat, takže nedošlo k jeho rozšíření na uložené dřevo v blízkosti a k plotu blízkého rodinného domu.  Pachatele ani příčinu  požáru se nepodařilo zjistit.

Nechť je  tento případ dostatečným varováním před jarním vypalováním trávy. Poprvé také došlo k „ostré“ prověrce nového  digitálního informačního, varovného a vyrozumívacího systému, který je v těchto případech spouštěn přímo z operačního centra Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Byla potvrzena jeho funkčnost.

text: www.strelna.cz

Několik fotografií najdete zde .