Muži v Lužné 4. !

01.06.2011 12:59

29.5. 2011 se sedmičlenné družstvo mužů SDH Střelná zúčastnilo oblastního kola požárního sportu, které se konalo v Lužné.

První z disciplín byl běh na hasičských 100m, kde se musí překonat 2m vysoká bariéra, 8m dlouhá kladina ve výšce 1,2m, při tom ještě zapojit hadice do rozdělovače a doběhnout s ní až do cíle. To vše co nejrychleji. Tady náš součet čtyř nejlepších časů činil 93,09 sec, což stačilo na 6 místo v disciplíně.

Dále následovala pořadová příprava, kde jsme předvedli pochodovou sestavu, ale obdrželi jsme 3 trestné body.

Vyvrcholení soutěže byl požární útok na 3B (hadicové vedení měří 90m od stroje k terčům) a nástřikové terče, kde se musí nastříkat 10 l vody. Útok se nám docela povedl, když jsme s naší novou mašinou dosáhli pěkného času 44,52 sec. Náš čas byl 3. nejrychlejší!

V součtu všech disciplín nám těsně unikla 3. příčka a nakonec jsme obsadili 4. místo ze 12 družstev. Pro zajímavost jsme se umístnili stejně jako loni.

Pro naše mladé družstvo mužů je to pěkný výsledek a doufám že se teď budeme už jenom zlepšovat i když ještě zdaleka nemáme takové vybavení jako ostatní.

FOTO >>>ZDE<<<